AKÜNÜZLE İLGİLİ SORUNUNUZ VARSA

1Size en yakın bayimizi bulun.
2Başvuru yapın.
3Akünüzü test ettirin.

Akünüzle ilgili sorununuzun giderilmediğini düşünüyorsanız ssh@karatguc.com mail adresine yazabilirsiniz!

SATIŞ SONRASI

Tel: 262 677 62 00
Faks: 262 677 62 50
ssh@karatguc.com

Johnson Controls, global olarak çesitlendirilmis teknoloji ve 150'den fazla ülkedeki müsterilere hizmet veren bir endüstri lideridir.

 Dünya genelinde 162.000 çalışana sahip olan şirket bina yönetimi, akü üretimi ve araç iç mekan sistemleri olmak üzere üç farklı alanda faaliyet göstermektedir.

JCI’ın kuruluşu, ilk elektrikli oda termostatının keşfi ile 1885'e dayanır. 1887 yılından bu yana sürekli olarak kar dağıtmakta olan şirket, 1965 yılında New York borsasında listelenmeye başlamıştır.

İlk olarak Globe-Union, Inc. şirketinin satın alınması ile otomotiv akü sektörüne giriş yapan Johnson Controls kısa bir süre sonra Hoppecke’yi bünyesine katmıştır. VARTA Automotive’in alınması ile global lider olan şirket, daha sonra Delphi’nin global otomotiv akü birimini satın almıştır. Johnson Controls, 2008 yılında hibrit ve elektrikli araçlar için lityum-iyon akülerinin dünyadaki ilk seri üretimini yapan firma olmuştur.

Johnson Controls, bugün geleneksel otomobillerde kullanılan kurşun/asit akülerinin yanı sıra Start-Stop veya hibrit teknolojisi ile donatılmış ve ayrıca elektrikli araçlara hitap eden yenilikçi aküler konusunda dünya lideridir. Şirket, dünya genelinde sahip olduğu 50’yi aşkın üretim, geri dönüşüm ve dağıtım merkezi üzerinden dünyanın toplam kurşun/asit akü üretiminin üçte birinden fazlasını elinde bulundurmakta ve bu ürünlerini lider otomotiv üreticilerine ve yedek parça sektörüne tedarik etmektedir. Birinci sınıf teknolojileri, üretim tesisleri ve geri dönüşüm olanakları, şirketin devamlılık konusuna ne kadar büyük bir önem verdiğinin göstergesidir.

Johnson Controls’un akü sektöründeki başarısının temelinde yatan başlıca etkenler; müşteri memnuniyeti kültürü, dağıtım ağı, bünyesindeki üstün markalar, operasyonel mükemmellik, global ayak izi, devamlılık ve finansal güç olarak sıralanabilir.

Johnson Controls’un üretmekte olduğu kaliteli ve güvenilir akü markalarının başında sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde yüksek performans sağlayan dünyaca ünlü Varta, Energizer, Safa, Optima, Autopower, Eveready, Afa, Tenax ve Freedom gelmektedir.

 

 

Değişim pazarında üst düzey müşteri portföyüne sahip olan şirket tüm büyük araç üreticilerine orijinal ekipman tedarik etmekte, tüm akü teknolojilerini üretmekte ve kapalı devre geri dönüşüm gerçekleştirmektedir.