AKÜNÜZLE İLGİLİ SORUNUNUZ VARSA

1Size en yakın bayimizi bulun.
2Başvuru yapın.
3Akünüzü test ettirin.

Akünüzle ilgili sorununuzun giderilmediğini düşünüyorsanız ssh@karatguc.com mail adresine yazabilirsiniz!

SATIŞ SONRASI

Tel: 262 677 62 62
Faks: 262 677 62 50
ssh@karatguc.com

 

Karat Güç Sistemleri’nin temelleri, 1995 yılında akü dagıtım hizmetiyle atılmıs olup, 1996 yılında Türkiye akü sektöründe bölge bayi sistemini olusturan ilk firma olmustur.

Karat Güç Sistemleri, gelişen pazarın etkisiyle 1998 yılında yurt dışı ihracata açılmış ve ilk akü ihracatını Türki Cumhuriyetlerine gerçekleştirmiştir. Aynı sene, İstanbul Tuzla Serbest Bölge’de 4.050 m2’lik bir depo oluşturmuştur.

Şirket, 1999 yılında hizmet kapsamını genişletmiş ve Delphi Yedek Parça’larının Türkiye’deki tek distribütörü olmuştur.
2000 yılına kadar sadece dağıtıma yönelen Karat Güç, 2000 yılında akü üretimi için yatırım kararı almış, aynı sene Delphi ile teknoloji lisansı ve marka anlaşması imzalamıştır. Bu doğrultuda Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa edilen fabrika 2004 yılında faaliyete başlamıştır. Bu atılımı, fabrikadan gerçekleştirilen ilk ihracat takip etmiştir. Aynı yıl, otomotiv sektörünün dünya öncüsü markalarından Ford ile OES akü sevkiyatı anlaşması yapılmış ve Ford etiketli akülerin teminine başlanmıştır. Bu başarılı çalışmayı Peugeot, Renault Trucks, Scania, Honda, Toyota, Temsa, Doğuş Otomotiv gibi markalar izlemiş ve Karat Güç, sektörde önemli bir OES tedarikçisi durumuna gelmiştir.

Şirket, 2005 yılında servis ekipmanlarındaki mevcut ürün gurubuna İngiliz Alba Diagnostics firmasının ufak servis ekipmanlarını da ürün gamına dahil etmiştir. Aynı takvim yılı içinde kamyon aküsü montaj hattı kurulmuştur.

2005 yılının Haziran ayında, dünyanın 1 numaralı akü üreticisi Johnson Controls International (JCI)’ın Delphi Akü Bölümünü satın almasının üzerine JCI ile karşılıklı görüşmeler başlamıştır. Bu görüşmelerin sonucunda, JCI’ın üretmekte olduğu dünyanın önde gelen akü markası Varta’nın Türkiye distribütörlüğü üstlenilmiştir.

2007 yılında Honeywell firmasının Holts marka araç bakım ürünlerinin ve aynı zamanda yine 2007’de JCI bünyesinde bulunan Energizer ve Optima marka akülerin dağıtımına başlanmıştır.

2008 yılında Carbon Zapp markası da servis ekipmanları alanında Karat Güç’ün ürün yelpazesine katılmış, 2009 yılında TYC Aydınlatma ürünlerinde Türkiye pazarındaki tek distribütörü olarak dağıtıma başlanmıştır.

Bünyesindeki güçlü markalarla, Türkiye akü sektöründe her geçen gün hızla artan satış ve OES taleplerine odaklanmak adına, 2011 yılında akü ve yağ dışındaki yedek parça faaliyetlerini sonlandırmıştır. 2012 yılında yine JCI bünyesinde bulunan Safa Akü ve İngiltere’nin önde gelen yağ markası Comma Oil’in Türkiye distribütörlüğüne başlanmıştır.

Faaliyetlerini ortak olarak yürütme kararı alan Johnson Controls ve Karat Güç, 2013 yarısında bu kararı hayata geçirmiştir.

Distribütörlüğünü yaptığı dünya markalarıyla sürekli kendini yenileyen ve geliştiren Karat Güç, bugün VARTA, ENERGIZER, OPTIMA, FREEDOM ve SAFA gibi güçlü markaların bayiler vasıtasıyla Türkiye ana satış ve pazarlama noktasıdır.